top of page
  • Фото автораVolynia

Волинь'59: Володимир

Оновлено: 3 трав. 2022 р.

Володимир (донедавна Володимир-Волинський) це одне з найстаріших міст Волині, що протягом усієї своєї історії відігравало важливу роль в житті регіону. За понад тисячолітню історію тут було збудовано немало сакральних споруд, частина з яких, на щастя, збереглися до сьогодні. В архіві вдалося знайти фото чотирьох пам'яток з цього міста.


Ця стаття є частиною проєкту "Волинь'59" про фотофіксацію об'єктів історії та архітектури Волинської області в кінці 50-х – поч. 60-х років. Після експедиції частину пам'яток було знесено, а частина таки отримала державний захист. Запрошуємо до перегляду інших статей в рамках цього проєкту.Єпископський замочок (Будинок єпископів) збудований у 1494 році, після татарського нападу на місто. Поруч з ним знаходиться єдиний на Волині храм, що був збудований в часи Київської Русі. На фото видно сліди післявоєнних руйнувань будинку, зокрема дах та стіни.Церква св. Василя, датується XIII-XV ст., до наших днів не дійшла в оригінальному вигляді, т.к. у 1844 році до неї була добудована дзвіниця, а довкола храму з'явився мур. Церква-ротонда має чимало чужих Волині елементів, які з'явилися у ХІХ-ХХ ст. внаслідок російського впливу на церковну архітектуру регіону. Проте, зберігся замурований готичний портал, що свідчить про давність основи споруди.Костел Іоакима та Анни збудований у 1752 році. На жаль, вже в радянські часи була зруйнована дзвіниця біля храму. На наших фото видно, наскільки гарним був вівтар, а також різні деталі інтер'єру та екстер'єру, що не збереглися нині.Костел Розіслання Апостолів (нині відомий як Кафедральний Собор Різдва Христового) будувався 15 років та був освячений у 1770 році на замовлення ордену єзуїтів. Шкода, але маємо лише фото зовнішнього вигляду цього храму, який після війни був у критичному стані. На фасаді також виднівся фрагмент молитви Отче Наш польською мовою "Przyjdź królestwo twoje" (укр. Хай прийде Царство Твоє).


PS. У цій рубриці не ставиться за мету розповісти історію пам'яток, адже кожна з них варта сотні сторінок тексту, а лише показати їхній стан у певну історичну мить.

193 перегляди0 коментарів

Пов'язані пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page