top of page
Церква в селі Машів, Волинська область, Волинь Cerkiew prawosłąwna we wsi Maszów na Wołyniu Volynien ortodox church history genealogy

У 1959 році на території Волинської області почалася експедиція, що мала на меті збір інформації про об'єкти історії та архітектури для їх внесення до числа пам'яток області.

Альбом зі старими фотографіями пам'яток архітектури Волинської області Stary album do zdjęć old photo album

Такі експедиції були організовані різними областями України, Науково-дослідним та проєктним секторами республіканських спеціальних науково-реставраційних виробничих майстерень при Державному комітеті міністрів УРСР у справах будівництва. Члени волинської команди за кілька років відвідали чимало старих церков, костелів, палаців та інших споруд в майже сотні населених пунктів. Було відзняти кількасот фотографій, які показували стан архітектури на момент експедиції.

Попри благі наміри, частина зображених на фото храмів незабаром була підірвана та розібрана. Нині, збірка цих світлин, останнє що залишилося від цікавих місць, що пережили дві світових війни, але не пережили радянське бачення...

Додаємо список місцевостей, з яких доступні фото та карту для зручності. Слідкуйте за новими публікаціями цього проєкту.

bottom of page