Під час Першої світової війни на заході Волині проходила лінія фронту. Досить довгий час війська стояли по обох берегах річки Стохід. У війні нічого немає хорошого, але саме через ті події, сьогодні ми маємо тисячі різноманітних фото та листівок з видами сіл, містечок та міст.
Завдяки невідомому солдату вдалося зберегти на папері й вигляд Михайлівської церкви, що знаходилася на півночі Нового Двору. Церкви не стало внаслідок боїв, то ж це зображення є єдиним візуальним джерелом інформації про цей храм.
Храм на честь архистратига Михайла був збудований на місці городища ХІ-ХІІІ ст. Точна дата будівництва в кінці XIX ст. вже була забута місцевим кліром й людьми та в клірових відомостях не фігурує. Та можемо припустити, що він XVIII століття.
З тих же клірових відомостей відомо, що на фото храм вже після ремонту, який відбувся у 1889 році. Тоді було збудовано кам'яний фундамент, на який й підняли церкву, замінили дубові підвалини, переклали підлогу та перекрили дах бляхою. Окрім цього, добудували притвор та ризницю.
Видніється на фото дзвіниця збудована у 1883 році на місці старішої, що згоріла роком раніше. Як бачимо, старої дзвіниці ніхто не відтворював, а збудували нову у типовому для того часу стилі.
Як і було зазначено вище, храм не пережив боїв Першої світової війни. На його місці у міжвоєнному періоді вже нічого не було. Від 2001 року городище, де стояла церква, є пам'яткою національного значення.
Сподіваємося, згодом знайдуться й інші невідомі зображення волинських храмів, палаців, садиб тощо.
コメント