top of page
  • Фото автораVolynia

Будівництво костелу в Костополі

Костопіль у 1920-х роках — це центр повіту, який швидко росте. Щороку прибувають нові жителі, розвивається промисловість, прокладаються кілометри залізниці, до Янової Долини їздять туристи з усієї тодішньої Річі Посполитої. За таких умов старий дерев'яний костел банально не вміщає усіх охочий помолитися. А ще не відповідає статусу повітового центру та амбіціям відродженої Польщі й католицької церкви на сході країни.


Старий дерев'яний костел в Костополі. NAC
Проект костелу. Architektura i Budownictwo. №8-9. 1927

Про будівництво костелу можемо прочитати у 8-9 номері видання "Architektura i Budownictwo" за 1927 рік: "У новопризначеному повітовому місті Костополі на Волині, при надзвичайно розлеглій парафії, що розляглася в радіусі до 30 кілометрів, вирішено збудувати римо-католицький храм на подарованій Урядом двогектарній ділянці, при головній вул. Варшавській, де нині знаходиться імпровізована дерев'яна каплиця. Костел запроєктувати з двома навами, трансептами, пресбітерієм, ризницею, каплицею, двома вежами при фронтоні та вежею-дзвіницею, що знаходиться дещо в позаду при трансепті, на осі бічної нави, у стилі польського ренесансу. Як і у святинях на заході, заплановано централізований обігрів, що маю бути у нашій країні звичним явищем, аби вірні, що перебувають по кілька годин під час служби, не мерзли від холодних підлоги та стін. Кошторис будівництва складено на суму 300.000 zł."


Запроєктував цей дійсно гарний костел, випускник Політехніки в Мюнхені, 48 річний варшавський архітектор Фелікс Міхальський (пол. Feliks Michalski) у тому ж таки 1927 році.План першого поверху. Architektura i Budownictwo. №8-9. 1927

Будівництво костелу тривало близько 10 років. Основною проблемою було фінансування, адже окрім цього костелу на Волині будувалися десятки інших римо-католицьких святинь. На фото з нашої колекції можна побачити стан будівництва у 1935 році. Ці фото доволі рідкісні, адже костел не пережив радянського періоду історії Волині.


434 перегляди0 коментарів

Пов'язані пости

Дивитися всі
bottom of page