top of page
  • Zdjęcie autoraVolynia

Spis sołtysów i podsołtysów łuckiego powiatu

Udało się nam trafić na spis sołtysów i podsołtysów z różnych gromad dawnego powiatu Łuck stanem na koniec lat 30. Na każdego jest wykaz osobowy zawierający podstawowe dane biograficzne.

Wykaz osobowy Ławreniuka Jana, sołtysa wsi Zubilne
 

Podajemy spis podzielony na gminy, w których pracowali nasi sołtysy i ich zastępcy:


Gmina Czaruków: Alebański Grzegorz, Anitruk Afanazy, Bekier Adam, Bereza Andrzej, Biernacki Stanisław, Błachnia ?, Błoński Kazimierz, Daniluk Wasyluk Jakób, Dmitruk Michał, Domański Bronisław, Domjańczuk Andrzej, Dorogaj Kalenik, Filuk Grzegorz, Griszczuk Marko, Gusakowski Jan, Herasyniuk Nikita, Hirski / Huluk Teodor, Hnatiuk Grzegorz, Hnatiuk Michał, Hołas Wacław, Hruszka Józef, Hłowaszek Władysław, Jansa Jaropołk, Jaszczuk Stanisław, Kamiński Elian, Karpiuk Leonty, Kelner Jarosław, Kendik Wiaczesław, Klepiec Teodozy, Klimczuk Bazyli, Kolada Michał, Kowasz Aleksander, Kozaczuk Jan, Kubow Stefan, Kupsz Frydrych, Kwapił Bogusław, Lerner Ausin, Lipiński Witold, Łuciuk Afanazy, Łukjańczuk Dmitro, Maciuk Makar, Maksymczuk Klemens, Mamczur Jan, Marcyniuk Choma, Marczuk Jan, Martyniuk Wasyl, Mateusz Jarosław, Mazurek Michał, Mazurok Izydor, Mindiuk Filip, Mosiejczuk Uljan, Ofiara Michał, Omański Edward, Ostrowski Łongin, Pamew Mikołaj, Pawłow Miron, Pawłow Mojsiej, Pencak Mikołaj, Perwańczuk Joachim, Pietrzelin Franciszek, Porowczuk Tomasz, Postrach Jan, Reszka Stanisław, Rodziewicz Stanisław, Sawczuk Józef, Sawczuk Tychon, Schowanek Antoni, Smal Ignacy, Sochar Józef, Sochar Sylwester, Straszyński Paweł, Szadurski Józef, Szobek Wacław, Szrejder Rudolf, Trynkiewicz Konstanty, Turko Mieczysław, Warchoł Adam, Weremczuk Mikołaj, Wieczorek Michał, Wolaniuk Dymiter, Wolejnik Józef, Wołoszyń Mieczysław, Zawadzki Franciszek, Zemler Rudolf


Gmina Kiwerce: Aleksandrowicz Karol, Balbuza Teodor, Barcicki Antnoni, Besarabczuk Jakób, Bryk Paweł, Chłopecki Piotr, Drukaczuk Mojsiej, Gallant Henryk, Hildenbrandt Herman, Jaciuk Michał, Jans August, Kaczorowski Stanisław, Kiryczuk Naum, Kisza Karol, Kopij Antoni, Kopij Wielesław, Korolczuk Michał, Krupski Bronisław, Krut' Julian, Kuszniruk Izydor, Lausz Robert, Luszuk Miron, Luszuk Piotr, Luszuk Sergiusz, Macierzyński Franciszek, Maczułka Mikołaj, Malinowski Adam, Markowski Bronisław, Martyniuk Stefan, Matwiejczuk Piotr, Ostrowski Feliks, Popławski Michał, Prytuła Mikita, Przywarski Wacław, Puglas Stefan, Radecki Adam, Rak Jakób, Romaniuk Jan, Romanowski Jakób, Rosiński Józef, Sawicki Szymon, Smolarczuk Aleksy, Sołtysiuk Mateusz, Staniszewski Antoni, Suchodolski Wojciech, Sucholewicz Stefan, Suporowski Leon, Tarasiewicz Jan, Terpiłowski Anastazy, Tkaczuk Piotr, Trofimluk Teodor, Walenta Włodzimierz, Wilgas Józef, Wąsowicz Adam, Zieliński Antoni


Gmina Kniahininek: Bałon Wacław, Banach Paweł, Bielski Władysław, Bojarczuk Daniel, Bokrand Rudolf, Bondaruk Kuprijan, Dejnega Foma, Denysiuk Piotr, Domreze Robert, Dreger Frydrych, Gacke Arnold, Gadaj Mikita, Guran Antoni, Hibner Albert, Holand Gotfryd, Jaciuk Jakób, Jans Antoni, Jegier Wilhelm, Kocur Marcin, Korolczuk Jan, Kowalewski Stanisław, Krygier Karol, Kudra Michał, Kuzniecki Wiktor, Litkie Emil, Ławreniuk Aleksander, Maron Ferdynand, Mały Józef, Misztel Izydor, Muzyczuk Włodzimierz, Myszka Paweł, Paśko Semen, Piechocki Jan, Pierożyński Konstanty, Piwczuk Andrzej, Poliszczuk Teodor, Płandowski Paweł, Rychluk Wasyl, Semczuk Włodzimierz, Sołomoniuk Ignacy, Stelmaszczuk Kalenik, Stram Frydrych, Suchy Wacław, Tkacz Jakub, Tyszecki Józef, Wajs Gustaw, Weremczuk Piotr, Werner Emil, Winter Filip, Wojtiuk Wasyl, Właczyha Wacław, Zieliński Michał, Zonenberg Bolesław


Gmina Kołki: Andrejczuk Bazyli, Awdijczuk Terenti, Binsztok Idel, Bober Franciszek, Bortnik Filip, Buhajczuk Jan, Bykowiec Grzegorz, Bykowiec Jan, Demczuk Charyton, Demczuk Jerofiej, Dobroch Wincenty, Filuk Maksym, Galla Zygmunt, Horbacz Antoni, Horbacz Jan, Hulkiewicz Józef, Jewtukewicz Ignacy, Krasnopera Grzegorz, Leszczuk Teodor, Lichacz Błażej, Marczuk Tymofij, Matruńczyk Grzegorz, Matwiejczuk Piotr, Mirończuk Gabryel, Mołczanow Mieczysław, Patejczuk Trofim, Pokidiuk Ławrentij, Poliszczuk Ignacy, Sulikowski Jan, Szczepkowski Adam, Szeremet Siła, Szpryngel Kazimierz, Szramko Jan, Szyszko Mina, Tereszkiewicz Mikołaj, Wieliczko Mitrofan, Wroński Maciej, Zając Bazyli, Zalewski Antoni, Zasiekin Jefim, Zińczuk Mojsiej


Gmina Nowy Czartorysk: Bejner Lejzor, Bucmaj Maksym, Bucmaj Zachar, Buczko Mojsiej, Dełech Andrzej, Klepańczuk Paweł, Kononiuk Filip, Konotopczyk Matwiej, Lewkow Zachar, Lezniuk Jakim, Maksimczuk Jan, Maksimczuk Stefan, Martyniuk Dymitr, Martyniuk Teodor, Michałowski Piotr, Mielnik Andrzej, Okseniuk Piotr, Onufrejczuk Onisim, Paliwoda Nikon, Papka Longwin, Pawluk Foma, Puchała Wojciech, Redka Jakób, Sachniuk Kirył, Sachniuk Terentij, Semeniuk Ignacy, Skiba Piotr, Szwec Teodor, Wodko Jan, Wołczanica Jefim, Zacharczuk Jan, Zacharczuk Jan, Żuk Semen


Gmina Ołyka: Bielski Michał, Filińczuk Jan, Grabowski Józef, Gradyski Charyton, Głuszczuk Józef, Hoffman Wilhelm, Juśkomiec Tomasz, Knapik Stanisław, Kownacki Jan, Łameńczuk Piotr, Łuczkowski Kondrat, Makowski Wojciech, Mielnik Korniej, Moszyński Bronisław, Nieśmianowicz Omelko, Padecki Grzegorz, Panasiuk Kiźma, Ryszlak Włas, Sasiuk Roman, Smitko Jakim, Stasiuk Artem, Słodkowski ?


Gmina Poddębce: Bardas Semen, Bernacki Antoni, Bernacki Ryszard, Boruta Franciszek, Damaszek Wacław, Dietrich Antoni, Dilk Adam, Dilk Filip, Dudaj Nikifor, Dumler Filip, Findling August, Gardizon Jakób, Harbaruk Sergiusz, Hawryluk Stefan, Hurba Nikita, Janak Władysław, Jaśliński Teofil, Juszczak Józef, Kaszper Władysław, Kordziński Stefan, Ledwina Antoni, Lewczuk Józef, Lewczuk Nestor, Lewkowicz Antoni, Linha Cyryl, Litwińczuk Michał, Łobczuk Ignacy, Maksimczuk Onisim, Miller Aleksy, Muzyczuk Jan, Orlik Józef, Ostrowski Cyprian, Palej Taras, Pozniur / Naidko Andrzej, Prokupek Józef, Prymak Jefim, Romanowski Konstanty, Salwa Stanisław, Sawicki Mieczysław, Semeniuk Włodzimierz, Stasiuk Jan, Szkranc Włodzimierz, Szymański Szymon, Wagner Gustaw, Wysocki Dominik, Żabski Grzegorz


Gmina Połonka: Albrecht Franciszek, Androszczuk Stefan, Beczan Emilian, Dylk Henryk, Hawryluk Wasyl, Jakowluk Tymosz, Jefimczuk Teodor, Kalcowski Zygmunt, Kaleńczuk Mikołaj, Karpiuk Andrzej, Kawecki Stanisław, Kosiuk Józef, Kurban Kirył, Micaluk Michał, Mikołajczuk Daniel, Pasiuk Mefodij, Pasteruk Ksenofont, Pawluk Stach, Poliszczuk Grzegorz, Potaszniuk Grzegorz, Romaniuk Konstanty, Skidaniuk Filip, Skuruk Piotr, Slepczuk Sawa, Sudoł Franciszek, Syny / Sywy Ignacy, Sywyj Andrzej, Szabała Aleksy, Szotoła Antoni, Szramek Karol, Wróblewski Leon, Zacharczuk Grzegorz, Zagerliński Michał, Zakłada Władysław


Gmina Rożyszcze: Aibesbauer Wacław, Gallat Wojciech, Grodzki Leon, Kozłowski Apolinary, Pul Władysław, Romaniuk Jan, Tkacz Jan, Szonert Gotfryd


Gmina Silno: Antwarg Zacharia, Bisker Godi, Blizniuk Semen, Bober Józef, Burba Ławrenty, Filuk Bazyli, Gontar Cyryl, Hłamazda Artem, Jakowczuk Mojsiej, Janulik Charyton, Papiczuk Jan, Rytz Fryderyk, Słuka Bazyli, Własiuk Paweł, Zabiedniuk Piotr


Gmina Szczurzyn: Dawidiuk Jan, Disterheft August, Doll Adolf, Garczyński Zygmunt, Gniot Jan, Halkiewicz Władysław, Hartke Wolhelm, Howorski Michał, Jankiewicz Henryk, Jaromczuk Filip, Jaroszczuk Sergiej, Jaruczyk Grzegorz, Jasinczuk Nikifor, Krywowiaziuk (Krywowczuk?) Andrzej, Łakida Afanazy, Łaskarzewski Mikołaj, Łaskarzewski Paweł, Ławreniuk Jan, Łukawy Bazyli, Łukjańczuk Mikołaj, Maroszczuk Andrzej, Marsula Edward, Matiaszczuk Wasyl, Myśliński Trofim, Onufreiczuk Teodor, Parchomczuk Bazyli, Patiejczuk Gabryel, Pawluk Kondrat, Pietruk Jan, Prokuda Michał, Prychodko Leon, Prychodko Wiktor, Rabczun Konstanty, Radziewicz Aleksander, Roluk Mikołaj, Rudnicki Ryszard, Rusinek Jan, Ryske Rajnhold, Sawicki Piotr, Scheske Edmund, Syroka Wojciech, Szlachetka Andrzej, Szołkow Kirył, Sztrajbel Gustaw, Szulc Rudolf, Szynkaruk Andrzej, Szynkaruk Jan, Słodkiewicz Mark, Tchórzewski Zygmunt, Tyśluk Grzegorz, Wakoluk Jan, Wawreńczuk Mikołaj, Welke Karol, Wierny Nestor, Wąsowski Mikołaj, Zacharias Adolf, Zackej Albert, Zalewski Jan


Gmina Torczyn: Bogdanowicz Józef, Djaczuk Andrzej, Fergin Leonard, Fige Karol, Fukiet Adam, Gellert Edward, Hejczuk Piotr, Janke Edward, Kubski Ludwik, Lange Gotfryd, Łajb Dawid, Łakodiej Bazyli, Łukaszuk Auksenty, Machacz Wiaczesław, Maksymiuk Nikita, Oleksiuk Teodor, Podgórski Władysław, Stadniuk Łukjan, Szaliński Antoni, Szczerbik Szymon, Szyndler Edward, Tchórzewski Władysław, Wagner Henryk, Walesz Józef, Zacharczuk Bazyli, Zacharczuk Jan, Żmudzki Wincenty


Gmina Trościaniec: Artesiuk Antnoni, Bek Albert, Bojko Grzegorz, Dargiewicz Stanisław, Drzewiecki Władysław, Drzewiński Józef, Jendyk Michał, Kałusz Andrzej, Kobecki Eustachy, Kotelczuk Leon, Kowba Maksym, Kucharczuk Szymon, Kunaryk Terenty, Kuzeluk Awerkij, Łozawiecki Kazimierz, Machnowiec Teodor, Mandziuk Michał, Matwiejuk Demjan, Much Daniił, Pawluk Antoni, Perkiewicz Teodor, Podwalny Korniej, Radke Edward, Rain Adolf Frydrych, Rozin Rudolf, Ryll August, Ryll Frydrych, Sztanka Frydrych, Słowikowski Franciszek, Towkacz Kirył, Trociuk Jan, Wołonczuk (?) Aleksij, Zajczuk Wasilij, Zańko Franciszek, Świerczyński Władysław

616 wyświetleń0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page