top of page
  • Zdjęcie autoraVolynia

Spis Żydów z gmin Czaruków i Połonka

Publikujemy nazwiska mieszkańców narodowości żydowskiej z gmin Czaruków i Połonka stanem na 1932 rok. Mamy informację o kilkuset Żydów, imiona, nazwiska, wiek, zawód oraz, czasem, dodatkowe dane.

Mapa obszarów gmin Czaruków i Połonka

Gmina Połonka


Górka Połonka (Гірка Полонка): Mandel, Pogórec, Wildeguz

Horodyszcze (Городище): Szejnis

Jeziorany Polskie (Озеряни Польські): Kwurt

Korszowiec(Коршовець): Kacter

Ławrów (Лаврів): Goldenfeld, Estra, Kierman, Kryger, Kruonik, Rawicz, Zekcer

Łuczyce (Лучиці): Zugier

Mstyszyn (Мстишин): Zugier

Mstyszyn kol. (Мстишин колонія): Grasica

Nowostaw (Новостав): Szestak, Szostak

Ozdów (Оздів): Demb

Płoszcza Łomanowska / Żwirków (Площа Ломановська / Звірків): Kac

Pułhanów (Пілганів): Fryzjer

Radomyśl (Рамимишль): Berger, Byk, Gersztejn, Jachnes, Kostomach, Kwurt, Sznajder

Suchowola (Суховоля): Byk, Chadfent, Hinier, Honik

Werbajew (Вербаїв): Tesler


Gmina Czaruków


Adamów (Адамів): Byk

Biskupicze (Бискупичі): Diment, Rozenfeld

Budki Hubińskie (Губинські Будки): Blumsztejn, Gerszumer, Golduber, Klejner, Nudel, Wołoch

Czaruków (Чаруків): Ferdman, Fiks, Golduber, Gutman, Kryger, Kryger (Symeha), Zwagiler

Dębowa Karczma (Дубова Корчма): Borynsztejn, Browar, Gorensztejn, Grynszpun, Kanisz, Kapcan, Klecel, Piterman

Gródek (Городок): Lindenbojm

Horodyszcze (Городище): Tesler

Hubin (Губин): Chusid, Kaszper, Klejner, Krane, Rochwargier

Kołodeżskie Budki (Колодежські Будки): Bejner, Bronsztejn, Ferdman, Safir, Surżer

Kołodeży (Колодеже): Krejmer, Łakrec, Liwer, Polakow

Korszów (Коршів): Lindenbojm

Marusia (Маруся): Mirocznik

Mychlin (Михлин): Mirocznik, Zindyn, Zwagiler

Oderady (Одеради): Auchman, Szwarc

Ostrów (Острів): Bekrisin

Sienkiewiczówka (Сенкевичівка): Auster, Barak, Barm, Berger, Bortnik, Bronsztejn, Bursztejn (?), Bursztok, Czapnik, Diment, Drajcen, Ekdysz, Feldenkrajz, Finkelsztejn, Fiszman, Fuks, Furszt, Gerszten, Igel, Kalika, Katz, Klejner, Kremer, Krysztaf, Lechtman, Lerner, Leszniwer, Matlis, Mendelson, Rajber, Reznik, Szames, Szerman, Szmirgold, Sznaper, Szpigel, Teller, Wajner, Wołoch, Zilberman

Siergejówka (Сергіївка): Szkolnik

Skurcze (Скурче): Diment, Finkiel, Klejner, Rojtenludem, Sigal

Szklin (Шклинь): Beker, Błulsztejn, Fajn

Szklin kol. (Шклинь колонія): Beker, Fajn

Szprachy (Шпрахи): Lerner, Zafuler / Zatuler

Uhrynów (Угринів): Bronfen, Gonik, Janczer, Perelmuter

Wigurzyce (Вигуричі): Kalterman (Jos), Lerner

Zagaje (Загаї): Lerner, Zwagiler

Zamogile (Замогилля): Nejman

111 wyświetleń0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page